Skocz do zawartości

Forum Max-Play.pl używa plików cookies. Przeczytaj Politykę prywatności aby uzyskać więcej informacji. Zamknij tę informacje
  • Log In with Google      Zaloguj się   
Zdjęcie

Zarobki youtuberów !!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

Styrlitz-Kyrlitz
Styrlitz-Kyrlitz
  • Members
  • 690 postów
  • Imie:Akiro
  • Punkty:0
Plecak gracza

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:19

Taka ciekawostka:).

1. KANAŁ
  1. Śr. dzienne zarobki
  1. Śr. roczne zarobki
  1. smosh
  1. 2,100$- 19,200$
  1. 750,300$ - 7,000,000$
  1. officialpsy
  1. 3,600$ - 34,000$
  1. 1,300,000$- 12,400,000$
  1. JustinBieberVEVO
  1. 1,700$ - 16,000$
  1. 627,000$ - 5,900,000$
  1. Macfra84
  1. 239 PLN – 2239 PLN
  1. 87,480 PLN – 817,452 PLN
  1. PROSTOtv
  1. 806 PLN – 7452 PLN
  1. 295,164 PLN – 2,753,676 PLN
  1. ROJOV13
  1. 233 PLN – 2809 PLN
  1. 85,535 PLN – 1,025,136 PLN

Roja większość kojarzy. Kina, a ile Ty wyciągasz? :):)

Konto nieaktywne

• Wróć do góry

๖ۣۜβσσѕτєя™
๖ۣۜβσσѕτєя™
  • Banned
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Imie:Sebastian
Plecak gracza

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:32

Można wiedzieć skąd są te dane? :D

• Wróć do góry

Jamaican
Jamaican

Opiekun TF2 4FUN

• 1244 postów
  • Imie:Mateusz
  • Punkty:12840
  • Poziom ostrzeżeń: 10%

Plecak gracza

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:33

Z jakiego źródła masz takie dane?

• Wróć do góry

Styrlitz-Kyrlitz
Styrlitz-Kyrlitz
  • Members
  • 690 postów
Plecak gracza

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:40

http://biznes.onet.p...49,1,news-detal

Konto nieaktywne

• Wróć do góry

Velture
Velture

Pomoc Techniczna Stajni

• 3553 postów
  • Imie:Marcin
  • Punkty:594706
  • Poziom ostrzeżeń: 70%

Plecak gracza

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:51

Nie za bardzo rozumiem 'średnie' jeśli widzę rozstrzał na poziomie 10-krotności.

• Wróć do góry

Jamaican
Jamaican

Opiekun TF2 4FUN

• 1244 postów
  • Imie:Mateusz
  • Punkty:12840
  • Poziom ostrzeżeń: 10%

Plecak gracza

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:01

"Autorzy zestawienia przyznają, że to tylko szacunki z bardzo dużą rozbieżnością(...)"

Rozbieżność między 85000PLN a 1025000PLN... co tam, tylko pare złotych. Równie dobrze ja mogę oszacować, że taki ROJO zarabia w granicach 1zł-1000000zł i to będzie prawda, bo pewnie mieści się w tym przedziale. Autor tego zestawienia wiedział co robi, podając górną granicę zarobkową, bo
stworzyły się plotki będące "pożywką" dla portalu typu onet, czy gazety FAKT.
  • Wróć do góry

Vister
Vister
  • Members
  • 518 postów
  • Imie:Kamil
  • Poziom ostrzeżeń: 30%

Plecak gracza

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:17

Ciekawe ile zarabiają Ci co minkrafta nagrywają.

• Wróć do góry

Phroblem
Phroblem
  • Members
  • 1005 postów
  • Imie:Tomek
  • Punkty:102300
Plecak gracza

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:31

"Autorzy zestawienia przyznają, że to tylko szacunki z bardzo dużą rozbieżnością(...)"

Rozbieżność między 85000PLN a 1025000PLN... co tam, tylko pare złotych. Równie dobrze ja mogę oszacować, że taki ROJO zarabia w granicach 1zł-1000000zł i to będzie prawda, bo pewnie mieści się w tym przedziale. Autor tego zestawienia wiedział co robi, podając górną granicę zarobkową wiedział, że stworzą się plotki będące "pożywką" dla portalu typu onet, czy gazety FAKT. 

jak dobrze wiem to hajs masz za ilosc wyswietlen pod filmem, wyswietlenia zawsze sa rozne i nie raz w tym czasie w ktorym masz 1k bedziesz mial 100, stad ta rozbieznosc

• Wróć do góry

kasztan1015
kasztan1015
  • 948 postów
  • Imie:oskar
  • Punkty:51340
  • Poziom ostrzeżeń: 20%

Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 00:09

kasa nie jest za sama wyświetlenia ale za kliknięcia w reklamy. Można to przeliczać na wyświetlenia czyli około 1000 euro za milion wyświetleń

• Wróć do góry

polaq
polaq
  • 413 postów
  • Imie:Sławek
  • Punkty:301200
Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 07:47

1. ROJOV13
  1. 233 PLN – 2809 PLN
  1. 85,535 PLN – 1,025,136 PLN

dane wyssane z palca i w ogóle bez sensu, z takim przedziałem to każdemu co pracuje gdzieś można powiedzieć że zarabia średnio 60 tys -1 mln złoty, za 100 tys wyświetleń filmów jest 45 dolarów rojo 100 tys wyświetleń robi w kilka dni więc nie wiem co to za 233-2809 za dzień. Już nie mówiąc o odprowadzaniu podatku do skarbówki moim zdaniem temat bez sensu tak samo jak dane .

• Wróć do góry

BasTajpanPL
BasTajpanPL
  • 312 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Imie:Emil
  • Punkty:163611
  • Poziom ostrzeżeń: 30%

Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 08:51

You Tube dobra rzecz do zarabiania :D Ale, żeby się rozkręcił kanał to trzeba trochę się namęczyć ;)

• Wróć do góry

hik
hik
  • 806 postów
  • Poziom ostrzeżeń: 90%

Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 08:52

Styrlitz nie wiem co na celu ma ten topic, prawda jest taka, że ludzie za często innym do kieszenie zaglądają Ci tzw. twórcy zarabiają dlatego, że ktoś chce się reklamować przy czymś takim w sensie przy tego typu filmach. Generalnie przy dużych kanałach youtube ma dopasowaną umowę i te PPC w takich przypadkach jest mocno nietrafione.

Ludzie po prostu myślą, że marnując czas oglądając kogoś dają im zarobić co nie jest prawdą, bo zarobić im daje youtube, który i tak wychodzi na tym dobrze, bo zachęca w ten sposób ludzi do marnowania czasu na tworzenie głupich filmów, a ci zarabiają bo te głupie filmy ktoś ogląda.*

*Nie dotyczy wszystkich kanałów, są takie, które są interesujące i tworzone z pasją.

• Wróć do góry

FLYP
FLYP
  • 482 postów
  • Imie:Filip
  • Punkty:219029
Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 09:52

*Nie dotyczy wszystkich kanałów, są takie, które są interesujące i tworzone z pasją.

Jak na przykład ten :) http://www.youtube.com/user/nolibab3

Źródła takie jak onet, wp, interia itp. portale omijałbym szerokim łukiem. Type "plotkarskie" strony, które naciągają wszystko, aby tylko przyciągnąć jakąś sensacją naiwnych ludzi, którzy we wszystko uwierzą. <_<

• Wróć do góry

Kina
Kina
  • Kocie pazurki :*
  • 39 postów
  • Imie:Karolina
  • Punkty:1200
Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:41

hehehehe :) szczerze powiem rozwalił mnie ten temat :) dane wyssane z palca ale ok, tak naprawde to te wyliczenia ile wyświetleń na ilu filmach itp, żal. Robił to ktoś kto się zdecydowanie na tym nie zna. Dlaczego? Dlatego że wyświetleń są 2 rodzaje, ogólne czyli to co widzi się pod filmami, gdzie sobie możecie je dodawać z wszystkich filmików miesiąca i macie fajną sumkę. Prawda jest taka że liczy się 2 rodzaj wyświetleń, czyli wyświetlenia płatne. Do tych statystyk mają wgląd tylko właściciel kanału lub tak jak ja mam teraz firma od której dana osoba ma partnerstwo. Ilość kasy, którą się dostaje nie zależy nie tylko od ilości wyświetleń ale od kliknięć w reklamy na filmikach. 

Dodatkowo powiem, że to ile duże kanały zarabiają, czy tak jak minecraftowcy zależy głównie od partnerstwa, które mają. Wiem ile zarabiają moi znajomi, którzy mają wieksze kanały, i rozstrzał w zależności od firmy mógłby nie jedna osobę zadziwić :)

Co do moich zarobków to powiem Ci Styrlitz wg Twojego przedziału między 1 zł - 100000 zł :P 

Ja Wam powiem szczerze, ja nikomu do portfela nie zaglądam i nie chce żeby ktoś zaglądał do mojego. :) Pozdro :) 

• Wróć do góry

januszcebula
januszcebula
  • Banned
  • 0 postów
Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 17:42

Co do moich zarobków to powiem Ci Styrlitz wg Twojego przedziału między 1 zł - 100000 zł :P

chyba klamiesz ale nie jestem pewien...

• Wróć do góry

Relek
Relek
  • Members
  • 1 postów
  • Imie:Juan
Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 17:44

hehehehe :) szczerze powiem ze zglodnialem :]

• Wróć do góry

globe
globe
  • Members
  • 64 postów
  • Imie:m
  • Punkty:59651
  • Poziom ostrzeżeń: 40%

Plecak gracza

Napisany 22 lipiec 2013 - 17:46

fundusze europejskie sie nie liczom, a i tak wiemy ze polowe pieniendzy sie przejada :) (czasem tez jakis komentarz wpadnie do buzi)

• Wróć do góry

Styrlitz-Kyrlitz
Styrlitz-Kyrlitz
  • Members
  • 690 postów
Plecak gracza

Napisany 23 lipiec 2013 - 18:29

Styrlitz nie wiem co na celu ma ten topic, prawda jest taka, że ludzie za często innym do kieszenie zaglądają Ci tzw.....

Potraktowałbym ten temat zgodnie z tekstem go poprzedzającym, czyli " taka ciekawostka". Potraktować to można jak informację o średniej pensji managera wyższego szczebla w Polsce:) gdzie zarobki wahają się od 17000 do ponad 50000 tyś.:):). Nikt nikomu do kieszeni nie zagląda. Post jednak powoduje, że zaczynamy się zastanawiać jak sytuacja wygląda faktycznie:).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kina; Najciekawsze odniesienie do tego informacyjnego postu. Dowiedziałem się np. że Ty i Twoi znajomi na tym zarabiacie ( niektórzy znajomi nawet nieźle ):). No i super:).

Pozdrówka.

Konto nieaktywne

• Wróć do góry

Koloses
Koloses

Manager ds. forum

• 742 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Imie:Krzysztof
  • Punkty:158835
Plecak gracza

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:00

Problem polega na tym, że niektórzy oglądając te filmiki czują się jakby ktoś im zabierał ich pieniądze i jakby to oni płacili osobie, które je nakręciła. Dlatego niektórzy mają ból pupy, bo "on/ona kosi na mnie forsę", chociaż w rzeczywistości nic nie tracą na oglądaniu tych filmików, tylko zyskują, bo przynajmniej się nie nudzą i czasem dowiedzą się czegoś ciekawego. Nie wiem co złego niektórzy widzą w zarabianiu na Youtube. Chyba dobrze jest, gdy jeden z naszych ulubionych twórców wspierany jest pieniądzem, który nie pochodzi z naszej kieszeni, ale jednak jest mu dawany przez jakąś firmę reklamującą mydło obok jego filmików. Nie mówię oczywiście o nikim stąd, ale niestety sam znam parę osób, które po prostu przestały oglądać filmiki, czy blogi "bo ktoś na tym zarabia".

Jak dla mnie to Youtuberzy mogą nawet kosić dziennie po 10 tyś dopóki ich filmiki mi się podobają i trzymają poziom. Przecież mi od tego nie ubywa  :wub:

• Wróć do góry

Kina
Kina
  • Kocie pazurki :*
  • 39 postów
  • Imie:Karolina
  • Punkty:1200
Plecak gracza

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:10

Styrlitz powiem Ci szczerze, że wyżyć z tego jest ciężko, ja to raczej z pasji robię niż dla pieniędzy, ale wiadomo, że dodatkowymi grosikami się nie gardzi :) Youtube daje za to spore możliwości o których się zazwyczaj nie wie. Jak się ma sporą liczbę widzów to można się dogadać z producentami gier albo ze sklepami typu move lub kinquin i dostawać gry za free, w sumie nie tyle za free co po prostu za to że przy materiale z danej gry wrzucisz link do ich sklepu w opisie. To jest to co mi się podoba najbardziej, bo dawno gry kupować za swoje nie musiałam :) 

Koloses zgadzam się z Twoją wypowiedzią :) Mądre słowa! 

• Wróć do góry

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników